Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor - BAŞKANIMIZIN MESAJIBAŞKANIMIZIN MESAJI

 

Değerli Kocaeli halkımız,

1987 yılında kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyespor kulübümüz, Seka Kâğıt fabrikanın kapanması nedeniyle tarihi başarılarla dolu olan Kâğıtspor kulübünün de isminin yaşatılması amacıyla 2004 yılında  Kocaeli Büyükşehir Belediyespor bünyesine dahil edilerek, ‘Kocaeli Büyükşehir Belediye Kâğıtspor Kulübü’ adını aldı.

O günden bugüne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıtspor Kulübümüz; Olimpiyatlarda, Dünya Şampiyonalarında ve yurdumuzda gösterdiği başarılarla ve aldığı derecelerle Türkiye çapında bir marka haline geldi.

Artık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıtspor denildiğinde akla “çalışma, disiplin ve üstün başarı” geliyor.

Yönetim olarak, amatör spor branşlarına verdiğimiz destek doğrultusunda 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasıyla birlikte yeniden yapılanan kulübümüzün, 2004 yılında 7 olan branş sayısını bugün 29’a çıkardık.

20’nci yüzyılın başında kurulmuş ve asrı devirmiş, ülkemizin marka değeri haline gelmiş kulüplerimizde dahi 8 – 10 branşta aktif faaliyet gösterilirken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıtspor’un 29 branşta müsabakalara katılması, hedefimizin, vizyonumuzun ve spora verdiğimiz desteğin en somut göstergesidir…

40.436 sporcusuyla Türkiye’nin en çok lisanslı sporcusuna sahip olan kulüplerinden biri olan Kağıtsporumuz, aynı zamanda; Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye’de birçok şampiyonluklara ve derecelere imza attı. Mavi beyazlı kulübümüz 2004 yılından bugüne;

6 Olimpiyat Derecesi,

82 Dünya Derecesi,

2 Dünya Takım Derecesi,

174 Avrupa Ferdi Derecesi,

15 Avrupa Takım Derecesi,

470 Uluslararası Derecesi,

94 Balkan Şampiyonası Derecesi,

2 İslam Oyunları Derecesi,

157 Türkiye Kulüpler arası Derece,

1688 Türkiye Ferdi Derecesi olmak üzere ;

Toplam 2690 derece elde etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kâğıtspor 130 milli sporcusu ile ay yıldızlı forma altında uluslararası arenada da ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam etmektedir.

Bunun yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye’miz kentimizdeki diğer amatör spor kulüplerine de destek vermekte, Kocaeli’nin bir spor ve sporcu şehir olması için yoğun çaba sarf etmektedir.

Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak 2004 yılından 2018 yılına kadar geçen 14 yılda 2 binden fazla spor kulübüne yüz binlerce malzeme yardımı yaptık.


Dile kolay…

Bu yardımların toplam bedeli 13 milyon 500 bin Türk Lirası’nı aştı.

Ayrıca Kocaeli genelinde 58 adet spor tesisimiz, alanı müsait olan 221 okula inşa ettiğimiz spor sahası ile kent genelinde tesisleşmede de rekora imza attık, 20 bin çocuğumuz spor okullarımızdan yararlandı.

Bu başarıda hiç kuşkusuz sporcularımızın özverili çalışmalarının yanı sıra, Kâğıtspor’umuzun mevcut ve eski yönetimlerinin ve de Kocaelili hemşehrilerimizin büyük katkısı vardır.

Bu vesile ile hepsine teşekkür ediyorum…

Nice şampiyonluklar, nice altın madalyalar bekliyoruz.

Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selâmlıyorum.

 

İbrahim KARAOSMANOĞLU

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI


 

 

© Copyright 2014 Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor - BAŞKANIMIZIN MESAJI
VAVSE İnternet Hizmetleri