Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor - KULÜP BAŞKANIMIZIN MESAJI







KULÜP BAŞKANIMIZIN MESAJI

Değerli Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü ailemiz,


Her yılın başında büyüttüğümüz hedeflere 2019 yılında ulaşmanın haklı gururunu yaşamaktayız.


Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin sporu Kocaeli ilimizde tabana yayma adına üstelendiğimiz sorumluluğumuz her geçen gün artıyor. Yaptığımız bu çalışmaların karşılığını sporcularımızın kazandığı gurur duyduğumuz başarılarla almaya devam ediyoruz. Sporcularımız Dünya’nın ve Ülkemizin dört bir yanından müjdeli haberlerle şehrimize dönerek bizlere gurur yaşatıyor. 2017 yılının başından bu yana Ulusal ve Uluslararası arenada 789 derece kazandık. Bu 789 derecenin; 207'sı Uluslararası Şampiyonalarda, 39'sı Avrupa Şampiyonalarında, 36'i Balkan Şampiyonalarında ve 396'i Ulusal Şampiyanalarda elde edildi.



Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü olarak 2020 yılında da başarılarla dolu bir yıl bizi bekliyor. Bu yüzden sorumluluklarımızın bilincinde hareket ediyoruz. Durmadan yorulmadan özverili bir şekilde ekip arkadaşlarımızla birlikte daha iyisi için geleceğimiz için çalışıyoruz. Gençlerimizin gözlerindeki ışıl ışıl enerji, bizlerin yorgunluğunu inanın alıyor. Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’nın verdiği destek doğrultusunda Türkiye, Avrupa ve Dünya arenasında takımımız ve sporcularımız kentimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmeye devam edecektir.


 

1937 yılında kurulan ve 82.yaşını geride bıraktığımız, tarihi başarılarla dolu köklü kulübümüzün her geçen gün daha da büyüdüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. Geçtiğimiz 2018 yılında 3.632 olan aktif lisanlı sporcu sayısını, bu yıl 4.730’a çıkaran Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübümüz alt yapıda ve üst düzeyde başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kulüpleri arasında gösterilen kulübümüz 32 branşta faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Branş sayısı olarak diğer Büyükşehir Belediyespor kulüplerinin de üzerinde bulunan kulübümüz hızla büyümesine rağmen başarıyı da asla elden bırakmıyor.



40.436 lisanslı sporcu sayısı ile birçok ilçe nüfusunu geride bırakan kulübümüz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak projelere de imza atıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İl genelinde; spor ve egzersiz yapma alışkanlığını tabana yayarak, çocuklarda spor kültürü ve sevgisi oluşturarak, aynı zamanda çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla faaliyete geçirdiği Spor Okullarında 6 bin sporcu faal olarak spor yapıyor. Kocaeli’nin on yedi ayrı spor tesisinde hizmet veren spor okullarımız bugün Türkiye’de örnek gösterilen projeler arasında yer alıyor. Masa Tenisi, Cimnastik, Basketbol, Voleybol,Güreş,Yüme ve Tenis branşlarında ilk okul çağına giden binlerce çocuğumuz artık spor yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin spora yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan “Spor Okulları” Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübümüzün alt yapısına da güç kattı. Buradan çıkan yetenekli çocuklarımız antrenörlerimiz tarafından keşfedilerek, kulübümüz bünyesinde seçkin branşlarımıza dahil ediliyor.

 

 

Türkiye’nin ve Kocaeli’nin Amatör sporda ki en önemli markası olan kulübümüz, spor okullarıyla birlikte bünyesinde bulundurduğu 31 branştaki, 141 Antrenör ve 44.436 lisanlı sporcudan oluşan dev kadrosuyla, 2020 Olimpiyatlarına katılım noktasında sporcu, antrenör ve velileriyle hedeflerini belirlemiş durumda. Kağıtspor Eğitim komisyonu tarafından "KAĞITSPOR AKADEMİ" projesi kapsamında; Sporcu, antrenör ve velilerin akademik eğitim çalışmaları uzman eğiticilerle sürdürülüyor. Kağıtspor Akademi projesi kapsamında Sporcu Beceri Koordinasyon Eğitim Merkezi (SBKM); Çocukların sosyal, duygusal, zeka ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programdır. 2014 yılında kurulan proje ile kulüp bünyesine gelen 3 ile 9 yaşlarındaki minik sporcular SBKM Havuzuna dahil edilerek eğitim sürecine alınıyor. Belli bir plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritası belirleniyor. Ayrıca, özgüven, liderlik, karar verme gibi sosyal gelişimleri de destekler ve sporun kültür olarak kazanılması hedefleniyor.



Öte yandan kulübümüzde sporcularımız için, sportif ve eğitim çalışmalarının dışında, sosyal projelerde de bir araya gelerek takım olgusunu oluşturuyor. Sosyal projeler kapsamında kulübümüz, bir çok sosyal aktiviteyi de birlikte gerçekleştiriyor. Darıca Hayvanat Bahçesi yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde her hafta farklı branşlar da ki sporcularımız hayvanat bahçesinde  vahşi ve sevimli hayvanları ziyaret ederek keyifli bir gün geçiriyor. Bununla birlikte bir başka branştaki sporcularımız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarına giderek, oyunları izleme imkanı buluyor.


 

 

Sizlerden aldığımız sinerji ile bu yılda, bünyemizdeki branşlara gönül ve emek veren sporseverlerle birlikte, çalışmalarımıza ara vermeksizin her geçen gün daha büyük hedeflere koşacağız.

 

Türk sporuna ve kentimize daha iyi hizmet verebilmek için; yeni yılda da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın'dan aldığımız güç ve desteklerle durmadan birlikte, el ele çalışmaya devam edeceğiz.

 

Büyük projelerle, daha büyük başarılara hep birlikte imza atmak dileğiyle…

 

 

Dr.Ali Yeşildal

Kulüp Başkanı

 

Dr. Ali Yeşildal Kimdir?

1972 Yılında Trabzon’un Araklı ilçesinde doğdu. Araklı İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü okudu. MÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sinema Televizyon dalında master programını tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset ve Kamu Yönetimi doktora programını bitirdi. Üsküdar Fm, Anadolu Ajansı ve TRT İstanbul Televizyonunda çeşitli görevlerde bulundu. Maltepe ve Üsküdar Belediyelerinde Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptı. 2008-2010 yıllarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 2010-216 yılları arsında ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanılığı görevini yürüttü.Eylül 2016-2019 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. Eylül 2019 tarhinden itibaren Kent Araştırmaları Genel  Merkezi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Dr. Yeşildal, 2010 yılından buyana Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi “Kurumsal İletişim” dersinde üniversite öğrencilerine eğitim vermektedir. İletişim Platformu Kurucu Genel Başkanı, Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şube Başkanı, Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Cihannüma İstanbul İl Yön. Kur. Üyeliği, Cimnastik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Geçmiş dönemlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünde yönetim kurulu üyeliğinde de bulunun Dr. Ali Yeşildal, Güreş branşında aktif olarak uzun yıllar spor yaptı. Evli ve dört çocuk babası olan Yeşildal İngilizce biliyor.

 

 

 

 

© Copyright 2014 Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor - KULÜP BAŞKANIMIZIN MESAJI
VAVSE İnternet Hizmetleri