Karadeniz’de Şampiyonluk Peşindeyiz  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Karadeniz’de Şampiyonluk Peşindeyiz

Karadeniz’de Şampiyonluk Peşindeyiz
28 Mart 2013 Perşembe Saat 10:29 l Bu haber toplam (5562) defa okunmuştur

HALK OYUNLARI

Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu Halk oyuncular, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda, Karadeniz grubunda şampiyonluk peşinde.

Geçmişi şampiyonluklarla dolu Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Halk Oyunları topluluğu, yeni bir şampiyonluk için Giresun’a gidiyor. Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından tertip edilen Kocaeli Halk Oyunları turnuvasında Kocaeli şampiyonu olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Halk oyunları topluluğu Giresun’da yapılacak olan şampiyonada Kocaeli’yi temsil etme hakkını elde etti.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Halk Oyunları Federasyonu tarafından bu yıl Giresun’da 05-06 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Karadeniz grup şampiyonasına Büyükler Düzenlemeli dalda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ile birlikte sekiz takım katılacak. Geçtiğimiz yıl Samsun’da yapılan Karadeniz yöresi oyunlarında şampiyon olan Türkiye finallerinde ise Türkiye ikincisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Halk Oyunları topluluğu bu yılda grupta şampiyon olarak Türkiye finallerine katılmak istiyor.

YAYLA HAVASINDA GÖSTERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Antrenörü Murat İskenderoğlu nezaretinde hazırlıklarını sürdüren, 16 erkek 16 bayan olmak üzere 32 kişiden oluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ekibi, 2010 yılında kazandığı Türkiye şampiyonluğunu yeniden kazanmak istiyor.  Bu yıl büyük bir proje hazırlayarak, yenilenen kostümleri, sahne düzenlemesi, görsel enstrümanları ve oyun müziğiyle izleyenleri yayla tadı ve havası veren ekip hayli iddialı.

5 EKİP, ARTVİN YÖRESİ OYNAYACAK

Bu yıl Karadeniz yöresi oyunlarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü ile birlikte dört ekip daha Artvin yöresi oyununu sergileyecek. Kağıtspor’un yanı sıra, Artvin Belediye Gençlik Spor kulübü, Çorum Halk Eğitim Kültür Gençlik Spor Kulübü, Düzce Halk Eğitim Kültür Gençlik Spor Kulübü ve  Sinop Halk Eğitim Kültür Gençlik Spor Kulübü’de Artvin yöresi oyununu sergileyecekler.

OYUNLARA KATILACAK EKİPLER

ARTVİN BELEDİYE G.S.K

ARTVİN

ARTVİN

Y.GİRESUN BELEDİYE S.K.

GİRESUN

GİRESUN

ÇORUM HALK EĞT.KÜLTÜR G.S.K.

ÇORUM

ARTVİN

DÜZCE HALK EĞİTİM MER. G.S.K.

DÜZCE

ARTVİN

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE KAĞITSPOR

KOCAELİ

ARTVİN

PERŞEMBE SPOR KULÜBÜ

ORDU

ORDU

SİNOP H.E.M. VE A.S.O. MÜDÜRLÜĞÜ S.K.

SİNOP

ARTVİN

İMECE SPOR KULÜBÜ

TRABZON

TRABZON


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 1 Adet)

:)
hocam tebrikler :) umarım sampiyonlukla donersiniz..
zeynep betül30 Mart 2013 Cumartesi Saat 00:06

| 1 |

© Copyright 2014 Karadeniz’de Şampiyonluk Peşindeyiz
VAVSE İnternet Hizmetleri