Olimpiyatlarda Milli Takımı Sırtladık  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Olimpiyatlarda Milli Takımı Sırtladık

Olimpiyatlarda Milli Takımı Sırtladık
11 Eylül 2012 Salı Saat 09:36 l Bu haber toplam (5494) defa okunmuştur

ENGELLİ HALTER

Türkiye bir altın, 5 gümüş, 4 bronz kazanırken,milli takımın kazandığı on madalyanın üçü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu sporculardan geldi.

Fotoğraf Galerisine Git

 

 

 

150 ülkeden 4200 sporcunun katıldığı Londra Paralimpik oyunlarında, Türkiye bir altın, 5 gümüş, 4 bronz’la 43.sırayı elde ederken,milli takımın başarısında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu sporcularını büyük payı oldu.Önceki gün Londra’dan Atatürk Hava Limanına gelen milli takımın sporcuları çiçeklerle karşılandı.Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan,Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Fahrettin Kandemir,yönetim kurulu üyesi Fikret Yıldız,yetkililer ve sporcu aileleri tarafından Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan sporcular, kazandıkları madalyalarla gazetecilere poz verirken çok mutlu olduklarını ve tüm madalyaları Türk halkına armağan ettiklerini söylediler.

 

Paralimpik’te Dört Sporcu Londra’daydı

Londra’da yapılan Paralimpik oyunlarına Masa Tenisi branşında Neslihan Kavas ile,Halter branşında Özlem Becerikli ve Turan Mutlu ile, Görme Engelli Judoda ise Halil İbrahim Önen ile katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu sporcular milli takımı sırtlayan isimler oldu. Mavi beyazlılar Masa Tenisi ferdide Neslihan Kavas’la gümüş,Halterde Özlem Becerikli ile bronz, ve yine Masa Tenisi takım oyununda Neslihan Kavas’dan oluşan takım oyununda kazanılan gümüş madalya ile mili takıma üç madalya kazandırdı.

 

Başkan Karaosmanoğlu’na Teşekkür Etti

Milli takımın kazandığı on madalyanın üçünü elde eden mavi beyazlı sporcuların başarısı büyük takdir kazandı. Atatürk Hava alanında sporcuları karşılayan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan milli takım sporcularını ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü başkanı Fahrettin Kandemir nezninde spora yaptığı destek ve yatırımlardan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir ise Amatör spora büyük destek veren bir başkana sahip oldukları için çok şanslı olduklarını ifade etti.

 

Profesyonel Bir Kulüp

Olimpiyat süresince ailelerinden uzakta kalan sporcular ailelerine doyasıya sarılarak hasret giderdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor sporcuları Neslihan Kavas,Özlem Becerikli,Turan Mutlu ve Halil İbrahim Önen Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir’e verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek,son derece profesyonel bir kulüpte spor yapmanın onurunu yaşadıklarını belirttiler. 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Olimpiyatlarda Milli Takımı Sırtladık
VAVSE İnternet Hizmetleri