Paralimpikçilerimiz Londra’da  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Paralimpikçilerimiz Londra’da

Paralimpikçilerimiz Londra’da
  • Paralimpikçilerimiz Londra’da
  • Paralimpikçilerimiz Londra’da
  • Paralimpikçilerimiz Londra’da
28 Ağustos 2012 Salı Saat 08:39 l Bu haber toplam (5315) defa okunmuştur

ENGELLİ HALTER

Kağıtspor’un üç milli sporcusu, ay yıldızlı forma altında Paralimpik Olimpiyatları’nda madalya kazanmak için Londra’ya gitti.

Londra’da yapılacak olan Paralimpik Olimpiyatlarında mücadele edecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un üç milli sporcusu, ay yıldızlı forma altında olimpiyat madalyası kazanmak için Londra’ya gitti.

29 AĞUSTOS İLE 9 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

2012 Olimpiyatları’nın sona ermesinin ardından bu kez sahneyi engelli milli sporcular alacak. İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak olan Engelli Olimpiyatları 29 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Türk Paralimpik milli takımı bu yıl 21 dalda madalya için mücadele edecek.

KAĞITSPOR’DAN ÜÇ SPORCU YER ALIYOR

Bu yıl yapılacak olan Para Olimpik Olimpiyatlarına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden ise üç sporcu olimpiyat madalyası kazanmak için ter dökecek. Engelli Halterde Özlem Becerikli ve Turan Mutlu Masa Tenisinde ise Neslihan Kavas milli takım kafilelerinde yer alıyor. Altın madalya kazanmak için mücadele verecek olan Ayyıldızlı milliler tüm hazırlıklarını tamamlayarak olimpiyatların yapılacağı Londra’ya gittiler.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU BAŞARI DİLEDİ

Engelli halterci sporcularımız Olimpiyat köyünde yer alan Excel Spor Salonu’nda 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında Özlem Becerikli 80 bayan sporcu arasında, Turan Mutlu ise 120 erkek sporcu arasında yarışacak. 30 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında ise Masa Tenisi branşında Neslihan Kavas 102 Bayan sporcu arasında altın madalya için mücadele edecek. Olimpiyat öncesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tüm sporcuları arayarak başarı dileklerinde bulundu.

PARALİMPİK

Engelli Olimpiyat oyunları olarak kullanılan Paralimpik (Paralympic) sözcüğü, Latin alfabesinden alınan ‘para’ (ile) ve ‘olimpic’ (olimpiyat) kelimelerinin birleşmesiyle meydana geliyor.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Paralimpikçilerimiz Londra’da
VAVSE İnternet Hizmetleri