Olimpiyat İçin Gün Sayıyorlar  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Olimpiyat İçin Gün Sayıyorlar

Olimpiyat İçin Gün Sayıyorlar
05 Temmuz 2012 Perşembe Saat 10:54 l Bu haber toplam (5796) defa okunmuştur

ENGELLİ HALTER

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünün Engelli haltercileri Özlem Becerikli ve Turan Mutlu Londra olimpiyatlarına sıkı hazırlanıyor.

 

 

2012 Londra Olimpiyatlarına bu yıl dokuz sporcu gönderen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sporcuları,Londra Olimpiyatlarına sıkı şekilde hazırlanıyor.Mavi beyazlılar, Engelli Halter branşında ise Olimpiyatlara bu yıl iki sporcu göndermenin gururunu yaşıyor. Engelli Halter’de Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek olan Turan Mutlu ve Özlem Becerikli yaklaşık üç aydır Hatay Dört Yolda mili takım kampında hazırlıklarını sürdürüyor.

Turan Mutlu,Üçüncü Kez Gidiyor

56 kiloda bu yıl üçüncü kez Olimpiyatlara giderek bir rekora imza atan Turan Mutlu daha önce Olimpiyatlarda elde ettiği yedi ve sekizinciliğinin üstüne çıkarak madalya kazanmak istiyor. 23 Ağustos’a kadar Hatay Dört Yolda çalışmalarını sürdürecek olan Milli Engelli Haltercilerimiz Daha sonra İngiltere’nin Başkenti Londra’ya gidecek. 31 Ağustos tarihinde Londra Olimpiyat köyünde Eksel Spor salonunda ilk müsabakasına çıkacak olan Mutlu,Olimpiyatlardan oldukça umutlu olduğunu belirtti.

Halter ve Engelli Halterde Beş Sporcu Gidiyor

Turan Mutlu ile birlikte bayanlarda 52 kiloda bu yıl ilk kez Olimpiyatlara katılacak olan Özlem Becerikli ise, ilk müsabakasına 02 Eylül Pazar günü çıkacak.Yaklaşık 120 sporcunun katılacağı Engelli Halter Olimpiyatlarında mavi beyazlı iki Engelli Haltercinin form grafiği oldukça yüksek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü branş sorumlusu Ercüment Yıldırım, “Halter branşında üç, engelli halterde de bu yıl iki sporcu olmak üzere,toplam beş sporcuyla Olimpiyatlara katılacağız. Halter başta olmak üzere Engelli halterde de sporcularımızın ülkemize ve kentimize Olimpiyat madalyası getireceğine yürekten inanıyoruz.”dedi.  

 

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Olimpiyat İçin Gün Sayıyorlar
VAVSE İnternet Hizmetleri