İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi

İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
  • İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
  • İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
  • İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
  • İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
  • İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
12 Mart 2012 Pazartesi Saat 09:45 l Bu haber toplam (5901) defa okunmuştur

HALK OYUNLARI

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl görkemli bir şekilde yapılan Halk Oyunları Kocaeli Şampiyonasını, yaklaşık iki bin kişi izledi.

Fotoğraf Galerisine Git

 

  

 

Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl,geçtiğimiz yıllara oranla daha görkemli tertip edilen Kocaeli Halk Oyunları İl Birinciliği Atatürk Spor Salonunda hafta sonu yapıldı.Geleneksel Düzenlemeli ve Geleneksel Dal Düzenlemesiz olarak yapılan şampiyonada Minikler,Yıldızlar,Gençler ve Büyükler olmak üzere toplam sekiz  kategoride yapıldı. Şampiyonaya 12 kulüp 24 ekiple katıldı.

 

Çintimar ve Kesen İzledi

Halk Oyunları Federasyonu tarafından görevlendirilen Jüri üyeleri seçici komitede yer aldı. Halk Oyunları İl Temsilcisi Bigehan Alltın’ın büyük çabalarıyla yapılan şampiyonayı Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen ve Atatürk Spor salonunu hınca hınç dolduran iki bine yakın izleyici takip etti.

 

Seyirciler,11 Yöreyi İzledi

Müsabakalarda Antalya,Ardahan,Ağrı, Artvin,Manisa,Kıklareli, Üsküp, Trabzon, Rize,Van ve Gaziantep yörelerinin oyunları halk oyunları ekiplerince sergilendi.Müsabakalarda Geleneksel Dal Düzenlemeli Miniklerde; Antalya yöresi oynayan ve 90,1 Puan Alan Armelit Gençlik Spor Kulübü şampiyon oldu.

 

Büyüklerde Şampiyon, BüyükşehirOldu

Müsabakalarda Geleneksel Yıldızlarda; Üsküp yöresi oynayan ve 91,1 puan alan Albay İbrahim Karaoğlan İlköğretim Okulu Kulübü,Gençlerde;Artvin yöresi oynayan ve  92,1 Paun alan Turkuaz Gemçlik Spor Kulübü,Büyüklerde;Artvin yöresi oynayan ve 93,1 puan alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü şampiyon oldu.

 

Trabzon Yöresi Ağırlıklı

Geleneksel Dal Düzenlemesiz Miniklerde;Rize yöresi oynayan ve 89 puan alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü,Yıldızlarda Trabzon yöresi oynayan ve 90 Puan alan Gölcük Belediyespor,Gençlerde;Gaziantep yöresi oynayan ve 91 Puan alan Kocaeli Eğitim Gençlik Spor Kulübü,Büyüklerde;Trabzon yöresi oynayan ve 91 Puan alan Armelit Gençlik Spor kulübü şampiyon oldu.Dereceye giren spor kulüplerine müsabakaların ardından protokol tarafından ödülleri verildi. Şampiyonada ilk sırayı alan takımlar 24-25 Mart tarihleri arasında çeşitli illerde yapılacak olan Türkiye şampiyonasında Kocaeli adına müsabakalara katılacak.

  •   

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 İki Bin Kişi Muhteşem Şöleni İzledi
VAVSE İnternet Hizmetleri