Kağıtsporda Yeni Normal  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Kağıtsporda Yeni Normal

Kağıtsporda Yeni Normal
  • Kağıtsporda Yeni Normal
  • Kağıtsporda Yeni Normal
20 Temmuz 2020 Pazartesi Saat 16:00 l Bu haber toplam (758) defa okunmuştur

KULÜP HABERLERİ

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor yeni normal hayatta antrenmanlara başladı.

Ülkemizi ve tüm Dünyayı etkisi altına alan yeni tip virüs Covid 19 (Korona Virüsü) önlemleri kapsamında ülkemiz genelinde tüm spor faaliyetleri durdurulmuştu. Yeni normal hayat düzeni kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor antrenmanlara belirli branşlarda başladı.

TEMASSIZ SPORLAR ANTRENMANLARA BAŞLADI

Yeni normal düzen kapsamında Gençlik Spor bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 1 hazirandan itibaren yakın temas içermeyen Halter, Geleneksel Okçuluk, Atıcılık branşlarında sosyal mesafeye uyularak ve gerekli önlemler alınarak antrenmanlara başlanmasına karar verildi.

MÜSABIK SPORCULAR ANTRENMANA

Kulüp tarafından alınan önlemler ile milli seviyede sporcuların antrenmanlara katılmalarına onay verildi. Antrenmanlarda sosyal mesafeye ve hijyene önem verilecek. Salon girişlerinde antrenörler tarafından belirlenen sporcular dışında sporcular içeri alınmayacak. Gerçekleştirilen antrenmana, alan büyüklüğüne göre belirlenen sayıda sporcu alınacak.

MİLLİ SPORCULAR GÜÇ ANTRENMANI YAPACALK

Büyükşehir Kağıtspor bünyesinde faaliyet gösteren Güreş, Judo, Karate, Tekvando gibi temasa dayalı branşlarda Milli seviyede sporculara kendilerine belirlenen gün ve saatlerde Güç antrenmanı yapmak üzere açık havada bulunan antrenman sahalarını kullanacaklar.

SPORCU VE ANTRENÖR DIŞINDA YASAK

Büyükşehir kağıtsporda alınan bir diğer önlem ise salonlara belirlenen saatlerde belirlenen sporcu ve antrenör dışında kimsenin girişine izin verilmeyecek. Her antrenmanın ardından kullanılan spor aletleri ve salon özel olarak dezenfekte edilecek.

ALT YAPI SPORCULARI UNUTULMADI

Alt yapıya verdiği önem sayesinde günümüz dünya şampiyonlarını yetiştiren Büyükşehir Kağıtspor alt yapı grupları için özel program hazırladı. Program kapsamında sporcular gruplar halinde antrenörleri ile internet üzerinden yapılan canlı yayınlar ile uzaktan antrenmanlara başlayacaklar.

BAKANLIKTAN FEDERASYONLARDAN ONAY GELENE KADAR

Alt yapıda ve üst yapıda teknik ve taktik üzerine antrenmanlar Gençlik ve spor bakanlığından ve federasyonlardan yeni talimatlar gelene kadar sporcu sağlığını korumak için yapılmayacak.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Kağıtsporda Yeni Normal
VAVSE İnternet Hizmetleri