Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında

Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
  • Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
  • Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
  • Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
  • Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
10 Şubat 2020 Pazartesi Saat 10:26 l Bu haber toplam (795) defa okunmuştur

KARATE

Büyükşehir Kağıtsporlu 7 milli karateci Avrupa arenasında ülkemizi ve şehrimizi temsil edecekler.

7-9 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Karatede yılın ilk büyük organizasyonu olan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası için Büyükşehir Kağıtspor’lu milli Karateciler kafile ile beraber organizasyona ev sahipliği yapacak Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye gitmek için yola çıktılar.

7 SPORCU KOCAELİNİ TEMSİL EDECEK

47’nci Ümit, Genç, 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonasında 33 ferdi, iki takım dalında madalyaların dağıtılacağı şampiyonada Milli takımımız tüm kategorilerde mücadele edecek. 52 ülkeden 1155 sporcunun kayıt yaptırdığı organizasyonda 20 erkek, 17 bayan sporcu Türkiye’yi temsil edecek. Kocaeli’ni ve Kağıtspor’ u temsilen Şampiyonada Sueda Özdemir, Simay Tokcan, Rabia Şentürk, Fatma Naz Yenen, Kadir Kaan Bekler, Mert Halıcı, Ömer Abdürrahim Özer mücadele edecekler.

HAZIRLIKLAR SEKASEMDE TAMAMLANDI

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Milli Takım ve Kağıtspor Teknik Direktörü İbrahim Erçin, Türkiye Şampiyonası’nın ardından yapılan seçmelerden sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ev sahipliğinde Kocaeli Seka Sporcu Eğitim Merkezinde kampa girdiklerine söyledi. İki etaptan oluşan kamp çalışmalarını noktaladıklarını belirten İbrahim Erçin, “Verimli geçen kamp sürecimizi güzel bir şekilde noktaladık. Sporcularımızın form durumları gayet iyi. Sakat sporcumuz yok. Moraller de en üst seviyede. Sporcularımıza inanıyor ve güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

KÜRSÜDE YER ALACAĞIZ

Takım halinde son Avrupa Şampiyonası ve Dünya ikincisi unvanıyla Macaristan’da mücadele edeceklerini hatırlatan Teknik Direktör İbrahim Erçin, “Türk karatesi, güçlü bir altyapıya sahip. Alt yaş kategorilerinde elde edilen sonuçlar da bunu doğruluyor. 2019’da Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi olduk. Birkaç değişikliğe rağmen bu forma altında hangi sporcu mücadele ederse etsin, tek hedefi kürsüde yer almak olduğu için bu başarılarımızı koruyacağımıza inanıyorum. Hedefimiz kazanabildiğimiz kadar madalya kazanmak ve bayrağımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı dinletmek olacak” diye konuştu.YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Kağıtsporlu Karateciler Avrupa Arenasında
VAVSE İnternet Hizmetleri