İzciler Dünya İle Görüştü  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

İzciler Dünya İle Görüştü

İzciler Dünya İle Görüştü
  • İzciler Dünya İle Görüştü
  • İzciler Dünya İle Görüştü
  • İzciler Dünya İle Görüştü
  • İzciler Dünya İle Görüştü
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 10:20 l Bu haber toplam (739) defa okunmuştur

İZCİLİK

Büyükşehir Kağıtspor’lu İzciler, birçok ülkedeki izci arkadaşlarıyla iletişime geçti.

Her yıl Ekim ayında, tüm Dünya’daki yaklaşık 500 bin izcinin katılımıyla gerçekleştirilen JOTA-JOTİ faaliyeti bu yılda yapıldı. Dünya’da 62 yıldır kullanılan ve telsizle konuşma anlamına gelen Jota ile 23 senedir internet üzerinden iletişim kurmaya yarayan Joti uygulamasıyla, Dünya’daki izcilerle tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

BAŞARILI GEÇTİ

Kısa Dalga Telsiz üzerinden Türkiye ve Dünya’nın birçok bölgesiyle iletişim kuran izciler, bir etkinliği daha başarıyla gerçekleştirdi. Kısa adı JOTA ve JOTI olan Jamboree On The Air ve Jamboree On The Internet’in Türkçesi karmaşa, kargaşa anlamına gelen etkinlik boyunca izciler bir dizi faaliyet gerçekleştirdiler. İzciler Jota  Joti etkinlikleri kapsamında eğitimci liderler tarafından alanda gerçekleştirilen Geleneksel Okçuluk, Matrak, Telsiz Eğitimi gibi eğitim ve faaliyetlerden faydalandılar.

BİR ÇOK ÜLKEYLE GÖRÜŞTÜLER

Kağıtsporlu izciler, “Barış Uzak Değil” sloganıyla, tüm dünyada aynı anda başlatılan ‘Jota Joti’ faaliyetiyle, Endonezya, İtalya, Fransa, Almanya, Norveç gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye'nin birçok ilinden izci arkadaşlarıyla görüştüler. Bir milyondan fazla İzcinin katıldığı etkinlikte dünyada bulunan izcilere neler yaptıklarını, hangi faaliyetleri gerçekleştirdiklerini anlattı.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 İzciler Dünya İle Görüştü
VAVSE İnternet Hizmetleri