Okçulardan 9 Madalya  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Okçulardan 9 Madalya

Okçulardan 9 Madalya
  • Okçulardan 9 Madalya
  • Okçulardan 9 Madalya
  • Okçulardan 9 Madalya
  • Okçulardan 9 Madalya
  • Okçulardan 9 Madalya
30 Ekim 2019 Çarşamba Saat 10:15 l Bu haber toplam (789) defa okunmuştur

G.OKÇULUK

Geleneksel Okçular ilk defa düzenlenen Açık Hava Koşusunda kürsüye ambargo koydular.

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu tarafından ilk defa düzenlenen Geleneksel Okçuluk Türkiye Açık Hava Şampiyonasında mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu başarılı kemankeşler turnuvayı 1 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya ile tamamladılar.

İclal Türkiye Şampiyonu

Büyükşehir Kağıtsporlu sporcular bireysel ve takım kategorilerinde olmak üzere toplam 9 madalya aldıkları Şampiyonada Mavi Beyazlı kulübün alt yapısından yetişen İclal Uzun Yıldız bayanlar kategorisinde altın madalyanın sahibi olurken Nurdan Hümeyra Fidan bronz madalyanın sahibi oldu.

Bireyselde Başarı Büyük

Bireysel Puta atışlarında mücadele eden Kağıtsporlu Hamza Yolcu Minik Erkek (10-11 Yaş) Kategorisinde Türkiye 2.si M. Bengisu Kaytaz Minik Kız (12-13) Kategorisinde Türkiye 3.sü Ahmet Haliloğlu Minik Erkek (12-13) Kategorisinde Türkiye 2.si Sude Kılıç Genç Kız Kategorisinde Türkiye 3.sü oldular.

Takımda 3 Türkiye İkinciliği

Takım puta yarışlarında mücadele eden Kağıtsporlu geleneksel okçulardan Hamza Yolcu, E. Kağan Yağcı, Tunahan Yıldız Minik Erkek kategorisinde (10-11) Takımı Türkiye 2.si Mustafa Arslan, Bilal Konyalı ve Ömer L. Akçan Genç Erkekler Takım kategorisinde Türkiye 2.si Sude Kılıç, Berra Selvi ve Yüsra Gökdemir Genç Kız Takım kategorisinde Türkiye 2.si oldular.

Önemli Bir Başarı

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu tarafından ilk defa düzenlenen Geleneksel Okçuluk Türkiye Açık Hava Şampiyonasından önemli başarılar elde ettiklerini belirten Kağıtspor Geleneksel Okçuluk antrenörü Ertan Silan; “Üç yıldan bu yana Kağıtspor’da geleneksel Okçuluk branşında Kocaeli’nin gençlerini eğitiyoruz federasyonumuz tarafından ilk defa düzenlen bu şampiyonada, elde ettiğimiz bu başarılar bizim için çok önemli çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. İnşallah ilerleyen yarışmalarda çok daha iyi sonuçlar elde edeceğiz.” Dedi.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Okçulardan 9 Madalya
VAVSE İnternet Hizmetleri