Merve Dünya Şampiyonu  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Merve Dünya Şampiyonu

Merve Dünya Şampiyonu
  • Merve Dünya Şampiyonu
  • Merve Dünya Şampiyonu
  • Merve Dünya Şampiyonu
  • Merve Dünya Şampiyonu
  • Merve Dünya Şampiyonu
02 Ekim 2019 Çarşamba Saat 11:42 l Bu haber toplam (640) defa okunmuştur

JUDO

Büyükşehir Kağıtspor’un Judo alt yapısından yetişen Merve Azak 44 kg’da Dünya Şampiyonu oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un Judo branşı Gebze şubesinde alt yapısından yetişen Milli Judocu Merve Azak 25-29 Eylül tarihlerinde Kazakistan’ın Almati kentine düzenlenen turnuvada rakiplerini tek tek yenerek Ümitler 44 Kg’da Dünya Şampiyonu oldu.

Rakipleri Tek Tek Geçti

Dünya Şampiyonası başlangıcında birinci turu bay geçen Milli Judocu Azak ikinici turda Fransız rakibi LOUCHENE, Aya ile karşılaştı rakibini kolay geçen Merve üçüncü turda Özbekistanlı rakibi KURBONOVA, Khalimajon ile karşılaştı. Rakibini kolay geçen Merve bu sonuçlar ile yarı finale yükseldi.

Puan Vermeden Şampiyon

Zorlu rakiplerini tek tek geçen Büyükşehir Kağıtsporlu Azak yarı finalde Japon rakibi MIYAGI, Ayuna Wazari paunı ile geçen Merve adını finale yazırdı. Finalde Venezuellalı rakibini puan vermeden yenen Merve Azak sırtı mindere değmeden rakiplerine puan vermeden Şampiyon Oldu.

Türk Bayrağını Dalgalandırmanın Onurunu Taşıyorum

Kazakistan'da Türk bayrağını dalgalandırmanın onurunu yaşadığını söyleyen Merve Azak, "61 ülke arasında bayrağımızı dalgalandırdığım, İstiklal Marşı'nı okuttuğum için çok mutluyum. Bu benim için çok gurur verici şampiyonluk. Ailem, hocam ve kulübümün desteğiyle bunu başardım. Hedefim bu kadar değil, olimpiyatlar için çalışacağım ve orada da şampiyon olmayı hedefliyorum. Daha iyi imkanlar ile bunu başarabileceğime inanıyorum. Kendime inandım ve güvendim, hocamın da orada olması benim en büyük motivasyon kaynağımdı. Beni destekleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Merve Dünya Şampiyonu
VAVSE İnternet Hizmetleri