Hedefim olimpiyat şampiyonluğu  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Hedefim olimpiyat şampiyonluğu

Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
  • Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
  • Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
  • Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
  • Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
02 Temmuz 2019 Salı Saat 16:07 l Bu haber toplam (1508) defa okunmuştur

GÜREŞ

Olimpiyat yolunda başarı merdivenlerini tırmanan Büyükşehir Kağıtspor’un genç güreşçisi Yusuf Demir yetenekleri ile dikkat çekiyor.

 

Güreş branşı alt yapısına yaptığı yatırımlar ile yeni Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları yetiştirme yolunda ilerleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, altyapıdan başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Güreş branşının öne çıkan yetenekli sporcusu 17 yaşındaki Yusuf Demir başarı merdivenlerini emin adımlar ile tırmanıyor.

İLK DEFA ARKADAŞLARIMDA GÖRDÜM

2015 yılında güreşe başlayan Yusuf, ortaokulda iken arkadaşlarından görerek ata sporuna başlamış. “Beden eğitimi hocam, derste benimde güreş yapabileceğimi ve yetenekli olduğumu söyledi” diyen Yusuf “ Kağıtspor’a yönlendirdi hocam. Güreşe Mustafa Şenol hocamın yanında Kağıtspor’un Çayırova şubesinde başladım. İlk yılımda Türkiye Şampiyonu olmayı başardım” şeklinde konuştu.”

DAHA İLK SENESİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Güreşte ilk yılında 2015 Türkiye Şampiyonu olduğunu ifade eden Yusuf ” 2016 Türkiye 3. 2018’de Yıldızlar Türkiye 2. , son olarak bu sene 2019 Türkiye Şampiyonu oldum. Bunun haricinde Balkan Şampiyonalarında Şampiyonluk ve ikinciliklerim bulunuyor. Ama hiçbir başları beni tatmin etmez en yüksek noktaya çıkana kadar.” dedi

DÜZENLİ ÇALIŞMAK ÖNEMLİ

Hedefinin her sporcu gibi avrupa ve dünya şampiyonaları ve en önemlisi olimpiyatlarda derece elde etmek olduğunu dile getiren Yusuf ” Kağıtspor’un Çayırova’daki spor salonunda çalışmalarıma devam ediyorum. Güreş ve sporun her dalında başarılı olabilmek için düzenli ve iyi çalışma geçer. Biz de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” Diyerek hedefine ulaşmak için düzenli olarak antrenmanlarına devam etiğini belirtti.

“HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER”

Sporda aile desteğinin çok önemli olduğunu kaydeden başarılı güreşçi” Annem ve babam hep arkamda durdu. Onlara, Kağıtspor aileme, hocama ve Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

ONDAKİ CEVHERİ GÖRDÜK

Yusuf’un güreşe başladığı ilk yıllarda yeteneği ile dikkat çektiğini belirten Büyükşjhir Kağıtspor güreş antrenörü Mustafa Şenol; “Yusuf ilk senesinde Türkiye Şampiyonu olduğunda biz ondaki cevheri gördük. Onunla daha da yakından ilgilendik. Güreşe başladığı ilk senede böyle bir başarı elde etmesi gerçekten çok önemli.” dedi.

GELECEĞİN OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Gelecek planları hakkında konuşan Mustafa Şenol; “Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah daha da iyi yerlere gelecek. Biz Büyükşehir Kağıtspor olarak ona güveniyoruz ve her zaman arkasındayız. Bu sene Avrupa Şampiyonası’nda yaşadığı talihsizlik nedeniyle başarılı olamadı ama daha yaşı çok genç, hedeflerimiz yüksek. İnşallah çok başarılı bir sporcu olacak ve Ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek” şeklinde konuştu.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Hedefim olimpiyat şampiyonluğu
VAVSE İnternet Hizmetleri