Genç Okçunun Hedefi Altın  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Genç Okçunun Hedefi Altın

Genç Okçunun Hedefi Altın
  • Genç Okçunun Hedefi Altın
  • Genç Okçunun Hedefi Altın
  • Genç Okçunun Hedefi Altın
21 Mayıs 2019 Salı Saat 16:07 l Bu haber toplam (420) defa okunmuştur

G.OKÇULUK

Büyükşehir Kağıtspor Geleneksel Okçuluk branşında alt yapıda yaptığı yatırımlar sayesinde önemli bir marka olarak dikkat çekiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ’un Geleneksel Spor dallarında yatırımlarının karşılığını alıyor. Geleneksel okçuluk branşında başarılı sporcular eğitmek için yola çıkan Mavi Beyazlı kulübün antrenörleri emeklerinin karşılığını almaya başladı.

Kağıtspor’un başarılı okçusu Meryem Bengisu Kaytaz bunun başarılı örneklerinden. 10 yaşında öğretmeninin yönlendirmesiyle okçu başlayan Kaytaz; “2 yıldır Kağıtspor Kulübünde okçuluk yapıyorum. Okçuluk sayesinde sosyalleştim ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. Kağıtspor gibi büyük bir ailede olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum ailem bu yolda en büyük destekçim oldu. Okçulukta gelişmemde ve ödül kazanmamda bana büyük katkıyı sağlayan Beyza nur hocama çok teşekkür ederim.” Dedi.

Hedef 7. Fetih Kupasında Altın

Geçen sene geleneksel ve olimpik okçuluk olarak dünyanın en büyük yarışması olan 6. Fetih Kupasında bronz madalya kazandım. Karma minikleri kategorisinde yarışıyordum bu sene Genç Bayanlar kategorisinde mücadele edeceğim. 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 7. Fetih kupası Bölge elemelerine İstanbul’da katıldım. Hocamın desteği sayesinde elemeleri başarı ile geçtim. Elemelerde eksiklerimiz vardı eksiklerimiz üzerinde dahada çalışarak bu sene 7. Fetih Kupasında altın madalyayı ilimize getirmek istiyorum.

Kağıtspor Geleneksel Okçulukta Önemli Bir Marka

Büyükşehir Belediyesinin desteği sayesinde Kocaeli ve Kağıtspor’un Geleneksel Okçuluk branşında önemli bir yeri olduğunu belirten Kağıtspor Geleneksel Okçuluk Bayan Takımı Baş Antrenörü Beyza nur Konyalı; Kağıtspor ailesi bünyesinde kadın ve erkek olmak üzere 300 sporcumuz var sadece alt yapıda gençlere yatırım yapıyoruz ve bunun karşılığını Meryem gibi sporcularımızdan alıyoruz. Kulübümüze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederim.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Genç Okçunun Hedefi Altın
VAVSE İnternet Hizmetleri