Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor

Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor
  • Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor
  • Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor
04 Nisan 2019 Perşembe Saat 11:01 l Bu haber toplam (362) defa okunmuştur

ENGELLİ ATLETİZM

Antalya’dan 3 Madalya ve 2 Türkiye rekoru ile dönen Kağıtspor’lu Şahin çifti gözlerini 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarına dikti.

 

Engelli branşlarda yaptığı çalışmaların sonuçlarını almaya başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’da engelli atletizm dalında 2 Türkiye rekoru birden geldi. Mavi beyazlılar, Antalya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerini 2 Türkiye rekoru ve 3 madalya ile tamamladı. Kubilay Şahin ve eşi Hafize Şahin’in hedefi olimpiyatlar.

ŞAHİNLERDEN 2 TÜRKİYE REKORU

Şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Kubilay Şahin cirit atma dalında 21,25 m derecesiyle Türkiye rekoru kırarak altın madalya kazandı. Gülle atma dalında da mücadele eden Şahin 7,83 m derecesiyle Türkiye 2.si olarak gümüş madalya ile turnuvayı tamamladı. Engelli Atletizmde Gülle atma branşında mücadele eden Büyükşehir Kağıtsporlu Hafize Şahin ise 6,94 m derecesiyle Türkiye rekoru kırarak altın madalya kazandı.

HEDEFLERİ 2020 OLİMPİYATLARI

Türkiye Şampiyonasında elde ettikleri önemli başarı ile milli takım hocalarının gözlerine girmeyi başaran Şahin çifti hedeflerini olimpiyatlara dikti.  Şahin çifti hedeflerinin 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarından Türkiye’ye madalya ile dönmek olduklarını belirtti.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Şahin çifti, olimpiyatları hedefliyor
VAVSE İnternet Hizmetleri