Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl

Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
  • Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
  • Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
  • Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
  • Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
  • Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
31 Ocak 2019 Perşembe Saat 11:50 l Bu haber toplam (457) defa okunmuştur

KULÜP HABERLERİ

28 branşta 5000’i aşkın aktif sporcusu bulunan Büyükşehir Kağıtspor 2018 yılını şampiyonluklarla tamamladı.

Kocaeli’nin ve Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Ulusal ve Uluslararası arenalarda birçok branşta 2018 sezonunu şampiyonluklar ile tamamladı.

28 branşta 5000’i aşkın aktif sporcusu bulunan Büyükşehir Kağıtsporlu  sporcular 2018 yılında toplamda 2 Gençlik Olimpiyatları derecesi  2 Akdeniz Oyunları derecesi  81 Uluslararası derece  8 Dünya derecesi  20  Avrupa Şampiyonası derecesi  25 Balkan Şampiyonası derecesi 162 Türkiye derecesi  elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Derecelerin branşlara göre dağılımı ise şu şekilde Tekvando branşında 7 Türkiye, 1 Uluslararası, Geleneksel Okçuluk branşında 2 Uluslararası, Halter branşında 3 Uluslararası, 1 Avrupa, 10 Türkiye, Judo Branşında 1 Gençlik Olimpiyatları, 17 altın, 14 gümüş, 19 bronz olmak üzere toplam 50 Türkiye, 20 altın, 14 gümüş, 15 bronz olmak üzere, 49 Uluslararası derece (Avrupa Kupası, Balkan Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası) derecesi, Güreş branşında 11 Türkiye 1 Türkiye Büyükler 1. Lig Takım Şampiyonluğu 1 Türkiye Minkler Serbest Güreş Takım 2.liği 1 Türkiye Minikler Grekoromen Takım 2. ligi 1 Balkan Şampiyonluğu Yağlı Güreş branşında 3 Kırkpınar derecesi Atıcılık branşında 1 Avrupa Şampiyonluğu, 3 Türkiye derecesi

Karate branşında 1 Gençlik Olimpiyatları, 48 Uluslararası, 7 Avrupa, 1 Dünya, 6 Balkan, 1 Akdeniz Oyunları,  21 Türkiye 1 Türkiye Ümit Genç, 1 Türkiye Büyükler Takım derecesi

Engelli branşlarda 22 altın, 9 gümüş, 19 bronz olmak üzere toplamda 50 Türkiye derecesi, 4 Avrupa Şampiyonası derecesi, 6 Dünya Şampiyonası derecesi, Elde ederek kulüp olarak kırılması zor bir rekora imza attılar.

2019 Hedeflerimiz Dahada Yüksek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “2018 yılı bizim açımızdan çok başarılı geçti. 2019 yılında ülkemizi uluslararası organizasyonlarda en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek istiyoruz. Aynı sonuçları 2019 yılında da tekrarlamak amacındayız. Bu yıl yine yoğun bir yıl geçireceğiz. Şampiyonalarda başarılı olan sporcularımızı antrenörlerimizi yürekten kutluyorum. ”dedi.

2018 İlklerin Yılı

2018 yılında Kağıtspor ve Milli takımlar adında mücadele eden sporcular oldukça önemli başarılar kazandılar. Judoda Ömer Kemal Aydın Buenos Aires’te düzenlenen Yaz Gençlik oyunlarında bronz madalya kazanarak tarihi bir başarı elde etti. Yine Yaz Gençlik Olimpiyatlarında Karate branşın ’da mücadele eden Mavi Beyazlı Enes Bulut 3.lük elde ederek bronz madalya kazandı. Bu başarısıyla Enes Karate branşın ‘da Olimpiyat müsabakalarında madalya kazanan ilk Türk Sporcu ünvanlını kazanarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı.

Murat İlbilgi Avrupa Şampiyonu

Büyükşehir Kağıtspor’lu sporcu Murat İlbilgi başarılarına bir yenisi daha kattı. 2017’de İtalya’da düzenlenen Dünya Kupasında 3. olan İlbilgi, Trap Genç Erkekler kategorisinde mücadele ettiği Avrupa Şampiyonasından Şampiyon olarak döndü. Başarılı sporcu finalde rakiplerine 38 puanla fark attı.

Judoda Zirvenin Adı Kağıtspor

Türkiye Judo Federasyonunun düzenlediği 2 etaptan oluşan Ümitler Türkiye Spor Toto Judo 1. Liginde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu  judocular 1. etaptaki yenilmezlik serisini devam ettirerek 2. etap sonunda namağlup şampiyon oldu.

Engelliler Olimpiyat Yolcusu

Engelli branşlara desteğini sürdüren Büyükşehir Kağıtsporda Engelli Judoda Avrupa ve Dünya şampiyonu oldu. Elde ettiği başarılar ile bir ilke imza atarak Dünya sıralamasında zirvede yer aldı ve 2020 Tokyo Olimpiyatlara katılmayı garantiledi.

Olimpiyat Hedefleri

Kağıtspor’un Karate, Atıcılık, Judo, Halter milli sporcuları 2020 Tokyo Olimpiyatlarında yarışabilmek adına kota yarışmalarına katılmaya devam ediyorlar.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Şampiyonluklarla Dolu Bir Yıl
VAVSE İnternet Hizmetleri