Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet

Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
  • Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
  • Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
  • Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
  • Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
27 Ağustos 2017 Pazar Saat 21:42 l Bu haber toplam (1632) defa okunmuştur

ATICILIK

Uluslararası Atıcılık Federasyonunun faaliyet programında yer alan Trap- Skeet Gençler Dünya Kupası Porpetto’da gerçekleşti.

İtalya’nın Porpetto kentinde 16-17 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Genç Erkekler Trap Dünya Kupası müsabakalarında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün başarılı genç sporcusu Murat İlbilgi çıtayı gittikçe yükselterek üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Eleme atışlarında iyi bir performans sergileyen Kağıtsporlu Murat İlbilgi, 125 atışın 113 ünü isabet ettirince finale kalmayı başardı.  Final atışlarına yükselen altı sporcu arasında sırt numarasına göre altıncı sırada olan Murat İlbilgi İspanyol ve İtalyan rakipleriyle yarıştı. Final serisinde 40 atışın 36 sın da isabetli atış yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün genç atıcısı Murat İlbilgi üçüncülük kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. İlbilgi sırt numarası dezavanjından dolayı şampiyonluğu kaçırdı. Murat ile beraber finalde 36 isabetli atış yapan sporcular ilk iki dereceyi paylaştı.

Tecrübe Kazandıkça Yükseliyor

Atıcılık hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nde başlayan İlbilgi 2015 yılında da Avrupa Gençler Takım Şampiyonluğu sevincini hem kendine hem de bizlere yaşatmıştı. Bununla beraber Kocaeli’nin yetiştirdiği bir değer olan Murat İlbilgi, 13 yaşında hocası Ali Emre Güray ile birlikte başladığı atıcılık sporunda daha çok önemli başarılara imza atacak gibi duruyor.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Büyükşehirli İlbilgi’den Tam İsabet
VAVSE İnternet Hizmetleri