Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı

Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı
  • Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı
  • Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı
05 Temmuz 2017 Çarşamba Saat 14:57 l Bu haber toplam (2778) defa okunmuştur

YAĞLI GÜREŞ

55.si düzenlenen Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri’nde Büyükşehirli Güreşçiler kürsüde yer alırken, başarılı Güreşçilerden Tanju Gemici talihsiz bir sakatlık geçirdi.

Bu yıl 55.si düzenlenen Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri 2 Temmuz’da yapıldı. 2017 sezonunun startını Nisan ayında veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Yağlı Güreşçileri, Ramazan ayı süresince müsabakalara ara verdi. Müsabakalara ara veren ancak antrenman programlarını sürdüren Büyükşehir Kağıtsporlu Yağlı Güreşçiler, geçtiğimiz pazar günü Tarihi Kırkpınar öncesi en önemli yağlı güreş organizasyonuna katıldı. Akyazı Akbalık Yağlı güreşlerine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Güreşçileri burada da önemli başarılara imza attı.

SARI, BALTA VE GEMİCİ KÜRSÜDE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün başarılı sporcuları Tanju Gemici, Ramazan Sarı, Abdülvasi Balta katıldıkları tüm müsabakalarda olduğu gibi bu güreşlerde de dereceyle döndü. Milli takımın ve yağlı güreşin favori isimlerinden Tanju Gemici bu yıl Kırkpınar’da derece elde ederek baş pehlivanlığa yükselmek istiyor. Güçlü fiziği ile rakiplerine korku veren Gemici, başaltı boyunun en iddialı isimlerinden biri olduğunu 55. Akyazı Akbalık güreşlerinde bir kez daha kanıtladı. Gemici, başaltı boyunda üç favori ismi, güreşlerde yenerek Kırkpınar kürsüsüne göz kırptı.

GEMİCİ SAKATLANDI

Zorlu geçen çeyrek final müsabakasını kazanan Gemici, yarı finale yükselmeyi başardı. Gemici soyunma odasına girdiği sırada, yere atılan cam şişe, ayak tabanını kesti. Ayağına dikiş atılan Gemici, yarın final müsabakasına çıkamazken üçüncü oldu. Kırkpınar güreşlerine on gün kala bu talihsiz olayın yaşanması Gemici’yi üzdü.  Büyükşehir Kağıtspor’un bir diğer güreşçisi Ramazan Sarı, yine kürsünün zirvesinde yer aldı. Deste Orta boyunda altın madalya kazanan Sarı, zirvedeki yerini korudu. Geçtiğimiz yıl Kırkpınar’da şampiyon olan Sarı, bu başarısını bu yılda sürdürmek istiyor. Gelecek vaad eden bir diğer güreşçi Abdülvasi Balta ise 656. tarihi Kırkpınar güreşleri öncesi Akyazı güreşlerinde de rakiplerini yenerek deste küçük boyda üçüncü oldu.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Kırkıpınar’ın provası Akyazı’daydı
VAVSE İnternet Hizmetleri