Haltercilerimiz Konya’da da Engel Tanımadı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Haltercilerimiz Konya’da da Engel Tanımadı

Haltercilerimiz Konya’da da Engel Tanımadı
25 Nisan 2017 Salı Saat 10:13 l Bu haber toplam (3403) defa okunmuştur

ENGELLİ HALTER

Konya’da yapılan Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası’nda haltercilerimiz, üç Türkiye Şampiyonluğu olmak üzere beş Türkiye derecesi kazandı.

 

 

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu faaliyet takviminde yer alan Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası 22 Nisan tarihinde Konya’da yapıldı. 20 İlden 65 sporcunun mücadele ettiği Şampiyona’da bayanlarda 7, Erkeklerde ise 10 siklette halterciler dereceye girdi. Şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu haltercilerde katıldı. Turnuvada üç Türkiye Şampiyonluğu kazanan mavi beyazlılar, bu yılda gücünü gösterdi. Üç Türkiye Şampiyonluğu’nun yanı sıra bir Türkiye ikinciliği bir de Türkiye üçüncülüğü kazanan mavi beyazlılar Şampiyonayı beş Türkiye derecesi ile tamamladı.  

BEŞ TÜRKİYE DERECESİ DAHA GELDİ

Şampiyonada 54 kilo Erkeklerde Ali Rıza Durak, 95 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu. Bayanlarda +86 kiloda Hatice Yetim 45 kilo ile 86 kiloda Meryem Yıldırım 62 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olan iki bayan sporcu oldu. 80 kiloda Selami Altun 160 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi oldu. 101 kiloda mücadele eden Tolga Işık ise Türkiye üçüncüsü oldu. Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Haltercilerimiz Konya’da da Engel Tanımadı
VAVSE İnternet Hizmetleri