Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı

Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı
  • Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı
  • Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı
  • Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı
25 Nisan 2017 Salı Saat 09:34 l Bu haber toplam (4385) defa okunmuştur

YAĞLI GÜREŞ

Güreşçilerimiz Yalova’da yapılan güreşlerde üç ayrı boyda kürsüye çıkarak, 2017 yılına hızlı başladı.

 

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Yağlı Güreş faaliyet programında yer alan Yalova Altınova Hersek Yağlı Pehlivan Güreşleri, güreşçilerin yoğun katılımıyla yapıldı. Havaların ısınmasıyla 2017 yılı yağlı güreş sezonu da her yıl olduğu gibi bu yılda, güreş severlerin  yoğun katılımıyla başladı. Pehlivanlar, kış sezonunda yoğun antrenman programı geçirerek yaza sıkı hazırlandı. Güreşler bu yıl da Nisan ayında başlayıp Ekim ayına kadar devam edecek. Her hafta yapılacak olan yağlı güreşlerin Marmara Bölgesi’nde ki ilk güreşleri, Yalova’da yapıldı. Türkiye'nin en büyük organizasyonlarının arasında yer alan Sekapark Altın Kemer  Yağlı Güreşleri’nin bu yıl dokuzuncusu yapılacak. Bu yılki güreşler eski Başpehlivanlardan merhum Ali Gürbüz adına 6 Mayıs Cumartesi günü Sekapark alanında gerçekleştirilecek.

 

BAŞPEHLİVANLIKTA 2. OLDU

 

Geçtiğimiz yıl Çayırda bir çok madalya kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün Pehlivanları bu yılda hayli iddialı. Yalova Altınova güreşlerinde yine kürsüye çıkan Kağıtsporlu güreşçiler, sezona iyi bir başlangıç yaptı. Yüksek sporcu katılımının olduğu güreşlerde mavi beyazlı üç güreşçi derece elde etti. Başpehlivanlık boyunda güreşen Büyükşehirli Faruk Akkoyun, 2014 yılının Kırkpınar başpehlivanı Fatih Atlı’yı puanlama süresinde yendikten sonra finalde, 2016 yılının Kırkpınar Başpehlivan üçüncüsü Şaban Yılmaz ile karşı karşıya geldi. Akkoyun, 100 dakika süren zorlu mücadeleyi puanlama süresinde üç ihtarla kaybetti. Geçtiğimiz yıl Altınova güreşlerinde altın kemer alan Faruk Akkoyun bu sonuçla başpehlivan ikincisi oldu.

 

ARSLAN, BÜYÜKORTA’DA ŞAMPİYON OLDU

 

Güreşlerin başaltı boyunca mücadele eden Büyükşehirli bir diğer güreşçi, Rıfat Poyraz ise rakiplerini yenerek, yarı finale kalmayı başardı. Ancak zorlu geçen mücadelelerden dolayı finale çıkamadı, üçüncü olmayı başardı. Her sene başarılı bir grafik çizerek çıtayı gittikçe yükseltmeyi başaran başarılı pehlivanlardan Mustafa Arslan, 2017 yılına da hızlı başladı. Beş tur rakiplerini yenerek finale çıkmayı başaran Mustafa Arslan, finalde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin güreşçiyle eşleşti. Final müsabakasını puanlama süresinde puan alarak kazanan Arslan, büyükorta boyunun şampiyonu oldu.

 

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Güreşçilerimiz 2017’ye Hızlı Başladı
VAVSE İnternet Hizmetleri