Okçularımız İstanbul’da yarıştı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Okçularımız İstanbul’da yarıştı

Okçularımız İstanbul’da yarıştı
  • Okçularımız İstanbul’da yarıştı
  • Okçularımız İstanbul’da yarıştı
  • Okçularımız İstanbul’da yarıştı
20 Ocak 2017 Cuma Saat 08:44 l Bu haber toplam (2340) defa okunmuştur

G.OKÇULUK

Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Okçuluk müsabakalarına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Geleneksel Okçular da katıldı

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Okçuluk Yarışmalarına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Geleneksel Okçular da katıldı. İstanbul Haldun Alagaş Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmalara 14 kulüpten, 200 sporcu katıldı. 30 Büyükşehir Kağıtsporlu sporcunun da yer aldığı turnuvayı Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’da izledi.

OKÇULUK’UN TOPLUMA YENİDEN KAZANDIRACAĞIZ

Mehter takımı gösterileriyle başlayan turnuva Bilal Erdoğan’ın yaptığı konuşmayla devam etti.Erdoğan yaptığı konuşmada, eskiden olduğu gibi bugün de bireylerin hem fiziki hem de manevi gelişimi için okçuluk sporunun toplumda yeniden yer etmesini istediklerini söyledi. Okçuluğun basit bir spor olmadığına, Müslüman milletin geçmişinde önemli bir yer teşkil ettiğine değinen Erdoğan, "İyi okçu olmak, sadece hedefi vurmak değil, attığı zaman 'Sen atmadın, Allah attı' ayeti kerimesinin anlamına da vakıf olmaktır. Yani okçuluğun da ötesinde, bu dünyada kadir-i mutlak olan yalnız Allah'tır bilincine sahip olmak, sonuna kadar gayret, aynı zamanda da sonuna kadar teslimiyet bilinciyle yaşamak.”dedi.

KAĞITSPOR’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Erdoğan, ”İşte okçuluğun bizim kültürümüzdeki yeri böylesine anlamlı ve değerli.Bu çalışmaların sadece birer spor etkinliği olmaktan çok daha öte çalışmalar olduğunu düşünüyorum, hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, emeği geçenlere tekraren teşekkür ediyorum."dedi. Konuşmaların ardından Bilal Erdoğan, atış alanına inerek "Ya Hak" diyerek ok attı. Yarışmaların ardından Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir Büyükşehir Kağıtsporlu geleneksel okçulara plaket verdi.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Okçularımız İstanbul’da yarıştı
VAVSE İnternet Hizmetleri