Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük

Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
  • Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
  • Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
  • Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
  • Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
27 Mayıs 2016 Cuma Saat 09:37 l Bu haber toplam (4214) defa okunmuştur

ENGELLİ HALTER

Aksaray’daki Engelliler Halter şampiyonasına katılan Büyükşehirli dört engelli halterci, iki Türkiye şampiyonluğu, iki Türkiye ikinciliği kazandı.

 

Engelli sporcuları hayata kazandırarak, engelli sporculara büyük destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, bu desteklerinin karşılığını da bir bir alıyor. Engelli Tekvando, Engelli Atletizm, Engelli Karate, Engelli Masa Tenisi’nin ardından Engelli Halter branşında da kulübe, yeni Türkiye dereceleri geldi. 26 Mayıs tarihinde Aksaray’da yapılan Engelli Halter Türkiye Şampiyonası’na katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü haltercileri, büyük bir performans göstererek dört Türkiye derecesi kazandı.

 

İKİ ŞAMPİYONLUK, İKİ İKİNCİLİK

11 ilden toplam 36 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, dört sporcuyla katıldı. 67 kiloda şampiyonaya katılan Cihan Durak 70 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi oldu. 49 kiloda yarışmaya katılan Büyükşehir Kağıtsporlu bir diğer halterci Ali Rıza Durak, 92 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi olan bir diğer isim oldu. 88 kiloda şampiyonaya Büyükşehir Kağıtspor kulübünden iki isim katıldı. İki ismin çekişmesine sahne olan karşılaşmada 165 kilo kaldıran Selami Altun şampiyon olurken, 140 kilo kaldıran Selçuk Serindere ise ikinci oldu. Müsabakaların ardından şampiyonada dereceye giren haltercilere düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Kaldırdıkları kilolar gibi yürekleri de büyük
VAVSE İnternet Hizmetleri