Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu

Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
  • Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
  • Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
  • Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
  • Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
  • Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
29 Nisan 2016 Cuma Saat 09:05 l Bu haber toplam (4087) defa okunmuştur

HALK OYUNLARI

17 farklı ülkeden Türkiye’ye gelen öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Karadeniz yöresi oyunlarını öğrenerek Dünyaya en güzel kardeşlik horonu mesajını veriyor.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine anlamlı bir projeye daha imza attı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere ücretsiz yöresel halk oyunları kursları açtı. 17 Farklı ülkeden kursa başvuru yapan öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk oyunları salonunda Kağıtspor halk dansları eğitmenlerinin gözetiminde Rize ve Trabzon yöresi oyunlarını öğrenmeye başladı. İki ay süren eğitimlerde öğrenciler oldukça eğlenceli dakikalar geçirdi.

 

İLK SINAVINI GEÇTİ

Eğitmenlerinden gördükleri figürleri müzik eşliğinde toplu olarak uygulamaya çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Uluslararası Halk Oyunları öğrenci grubu, performanslarıyla antrenörlerinden de takdir aldı. İki aydır çalışmalarını sürdüren öğrenciler ilk ciddi sınavlarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan şenliğinde sahne alan öğrenciler, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık başta olmak üzere, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve izleyenlerden tam not aldı.

 

KARADENİZ YÖRESİ ÖĞRENİYORLAR

Halk dansları çalışmalarının eğlenceli ve renkli geçtiğini anlatan Büyükşehir Kağıtspor kulübü eğitmeni Hüsnü Reisoğlu “İki aydır Büyükşehir Belediyemizin açmış olduğu salonda uluslararası öğrencilerimizle çalışmalarımızı yapıyoruz. İlk olarak kendi yerel halk oyunlarımızdan Rize ve Trabzon yöresi oyunlarının eğitimlerini verdik. Yetenekleri sayesinde kısa bir sürede sahne alabilecek düzeye geldiler. Eğitimlerimiz çok keyifli geçiyor. Çalışmalarımızın devam etmesiyle daha da iyi duruma geleceğiz. Müziğin evrensel bir dili var. Öğrencilerimiz kolayca kaynaştı. Savaşların yaşandığı şu günlerde, 17 farklı ülkeden halk oyunlarımıza gelen öğrencilerimiz, Dünyaya en güzel kardeşlik horonu mesajını veriyor. Projemize destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz. ”dedi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Dünyaya en anlamlı kardeşlik horonu
VAVSE İnternet Hizmetleri