Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı

Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
  • Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
  • Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
  • Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
  • Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
  • Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
19 Nisan 2016 Salı Saat 13:53 l Bu haber toplam (3748) defa okunmuştur

G.OKÇULUK

Geleneksel Türk okçuluğunu yaşatmak ve tanıtmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü bu branşta faaliyetlerine başladı.

 

Unutulmaya yüz tutmuş manevi değerlerimizi ayağa kaldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kağıtspor kulübüyle Geleneksel Türk okçuluğunu Kocaeli’de yeniden canlandırıyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz haftalarda geleneksel okçuluk kayıtları sonucunda, ilk ekip çalışmalarına başladı. SEKASEM’deki açık alanda kurulan Okçuluk alanında çalışmalara başlayan çiçeği burnundaki okçu adayları ilk olarak, eğitimden geçti.

 

 

12-18 YAŞINDA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

SEKASEM Eğitim Salonunda okçuluk eğitmenleri tarafından okçuluğun tarihi ve misyonu hakkında bilgiler alan okçu adayları, daha sonra Okçuluk alanında pratik eğitimler yaptı. Atış sırasında hayli heyecanlı görünen okçu adaylarını velileri de ilgiyle izledi. Kulüp bünyesinde Geleneksel okçuluk kayıtlarının devam ettiğini belirten branş koordinatörü Mustafa Özkar, “12-18 yaşlarındaki tüm gençlerimizi, Kağıtspor kulübü çatısı altında okçuluk branşını yapmaya bekliyoruz. ”dedi.

 

MANEVİ DEĞERİMİZ


Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, geleneksel Türk okçuluğunu gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini belirterek şunları söyledi. “Unutulmaya yüz tutmuş manevi değerlerimizi de ayağa kaldırıp üst noktalara getirmek istiyoruz. Geleneksel Türk okçuluğu tüm yönleriyle nesillere ulaştırmayı hedefliyoruz. Toplum tarafından unutulmuş okçuluk sporuna gençlerin ilgi duyması, rahat çalışabilmesi ve tanıtılması için kulübümüzde kurslar düzenliyoruz. ”dedi.

 


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Geleneksel Okçuluk Kağıtspor’da Başladı
VAVSE İnternet Hizmetleri