Kocaeli, Dünya Şampiyonasına Hazır  • Yazı Boyutu:
  • A+
  • A-

Kocaeli, Dünya Şampiyonasına Hazır

Kocaeli, Dünya Şampiyonasına Hazır
22 Nisan 2013 Pazartesi Saat 20:11 l Bu haber toplam (2527) defa okunmuştur

BUZ HOKEYİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Buz Hokeyi Federasyonu öncülüğünde Kocaeli’de yapılacak Dünya Şampiyonasına milli takımımızın yanı sıra Bulgaristan, Çin, İsrail, Meksika, Yeni Zelanda ülkeleri katılacak.


Bir çok uluslar arası spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Kocaeli, son olarak Türkiye’de ilk kez yapılacak olan Buz Hokeyi Dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Büyük Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası II. grup maçları 21-27 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz sporları salonunda yapılacak. Dünya Şampiyonasına milli takımımızın yanı sıra Bulgaristan, Çin, İsrail, Meksika, Yeni Zelanda ülkeleri katılacak.

Basın Toplantısı Düzenlendi

Dünya şampiyonası öncesi Buz Hokeyi Federasyonu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri şampiyona hakkında basın toplantısı düzenledi. Ramada otelde düzenlenen Basın toplantısında Dünya Buz Hokeyi Federasyonu onursal üyesi turnuva başkanı Frederich Meredith, Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor şube Müdürü Mehmet Kesen basın mensuplarını şampiyona hakkında bilgilendirdi.

4 ORGANİZAYONDAN BAŞARILI ÇIKTI

Federasyon Başkanı Orhan Duman, yaptığı açıklamada ‘Kocaeli’nde yapılacak şampiyonada bir üst gruba çıkma mücadelesi verecek olan Milli takımımız Kocaeli’de 8 Nisan’dan buyana çalışmalarını sürdürmekteydi. Milli takımımızın çalışmalarında bizlere destek veren ve  şampiyonanın kusursuz geçmesi için büyük çaba gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilerini yürekten kutluyorum. 8 ayda yaptığımız 4 organizasyondan da anlımızın akıyla çıktık. Ülkemize ve Kocaeli’ye gelen 14 ülke takımı yetkilileri yaptığımız organizasyonlardan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Böylesi önemli organizasyonları başarıyla tamamlıyoruz, artık 2020 olimpiyatlarının da Ülkemize verilmesi gerekiyor.’dedi.

TÜRKİYE OLİMPİYATLARA HAZIR

Federasyon Başkanı Orhan Duman’ın ardından söz alan Dünya Buz Hokeyi Federasyonu onursal üyesi turnuva başkanı Frederich Meredith, Türkiye’ye daha öncede geldiğini, Dünya Buz Hokeyi Federasyonu tarafından verilen organizasyonları Türk Buz Hokeyi Federasyonu yetkililerin mükemmel bir şekilde tertiplediklerini gördüklerini ifade etti. Meredith, Türkiye’nin tesis olarakta organizasyon olarakta başarılı olduğunu ve 2020 Olimpiyatlarının İstanbul’a verileceğine inandığını belirtti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor şube müdürü Mehmet Kesen ise  Buz Hokeyi Federasyonu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin uyum içinde çalıştıklarını yapılan çalışmalardaki başarının sırrının uyum olduğunu belirtti.


YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
© Copyright 2014 Kocaeli, Dünya Şampiyonasına Hazır
VAVSE İnternet Hizmetleri